Obchody Dnia Europy

Z Europą za pan brat …

9. maja Europa ma swoje święto. W naszej szkole obchody tego Dnia miały miejsce po raz drugi.

Uczniowie pod opieką nauczycieli pomogli zorganizować wystawę różnego rodzaju opakowań po produktach spożywczych i chemicznych. Przedstawione artykuły zostały wytworzone w krajach Unii Europejskiej. Można było znaleźć opakowania m. in. po czekoladkach belgijskich i szwajcarskich, szwedzkich ciasteczkach, angielskiej herbacie czy też po niemieckim proszku do prania. Jednakże, prawdziwą gratką, szczególnie dla fanów motoryzacji, okazała się oryginalna niemiecka tablica rejestracyjna.

Również z okazji Dnia Europy została zorganizowana kawiarenka europejska. Dnia 16 maja uczniowie mieli możliwość skosztowania typowych niemieckich, angielskich i polskich ciast oraz ciasteczek. Uczennice z klas VI-ych podawały szarlotkę, sernik, murzynek, babeczki, muffiny, ciasteczka maślane… Można było również zakupić lemoniadę. Zebrane fundusze, tj. 376 zł, przekazano na potrzeby Samorządu Uczniowskiego oraz na cel charytatywny – na Dom Małego Dziecka w Siedlcach; dla 32 podopiecznych zakupiono słodycze i napoje za sumę ok. 220 zł.

Z okazji Dnia Europy zostały także zorganizowane szkolne konkursy tematyczne z języka angielskiego i niemieckiego. Została przygotowana wystawa prac konkursowych oraz tablica informacyjna na temat Unii Europejskiej, strefie euro, instytucjach unijnych.

Pragniemy podziękować za pomoc następującym uczniom:

  • w zorganizowaniu wystawy produktów: z kl. IVc: Aleksandrze Linkiewicz, Wiktorii Porosiło, Aleksandrze Piłkowskiej, Natalii Marcinkiewicz, Aleksandrze Chądzyńskiej, Annie Góreckiej, Krzysztofowi Dobrowolskiemu, Kamili Gałązka, Annie Gałązka, z kl. VId: Mikołajowi Pięcek.

  • w zorganizowaniu kawiarenki europejskiej: z kl. VIa: Aleksandrze Zadrożyńskiej, Gabrieli Piekarskiej, Karolinie Ajdackiej, z kl. VId: Sylwii Tkaczyk, Urszuli Sado, Gabrieli Zagumnej, Marcie Dawidowskiej, Sarze Giszczak, Paulinie Leśniak, Julii Kwiecińskiej, z kl. VIc: Oliwii Belcie, Hannie Bułatowicz, Celinie Bojakowskiej, Angelice Gadaj, Julii Fołtyn, Agnieszce Majchrzak, Marcie Piotrowskiej, z kl. VId: Aleksandrze Kulesza, Patrycji Bryk, Zuzannie Maliszkiewicz, z kl. IVb: Patrycji Beczek.

Dziękujemy także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursów.

Organizatorzy:
p. Iwona Wierzbicka,
p. Magdalena Rudnik.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (12 votes cast)
Obchody Dnia Europy, 5.5 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej