Zwiedzamy Centrum Nauki Kopernik…

W dniach 24-26 kwietnia 2012 r. uczniowie z klas IV-VI zwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Celem wyjazdów było rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów poprzez zabawę i doświadczenie, a także promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

W Centrum Nauki Kopernik uczniowie zwiedzili pięć wystaw. W sekcji „Korzenie cywilizacji” dowiedzieli się skąd pochodzi człowiek, poznali przełomowe daty w dziejach ludzkości oraz obejrzeli wynalazki, które kiedyś zmieniły świat. W dziale „RE:generacja” poznali tajemnice kosmosu oraz różnorodności naszej planety Ziemi. W galerii „Człowiek i środowisko” uczniowie odkryli, jak działają nasze ciała i co ma wpływa na nasze zmysły. „Strefa światła” wprowadziła uczniów w świat iluzji, optyki i promieniowania elektromagnetycznego. Zaś wystawa pt. „Świat w ruchu” odsłoniła uczniom tajemnice kosmosu i mikroświata.

Wychowawcy kl. IV-VI

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (11 votes cast)
Zwiedzamy Centrum Nauki Kopernik..., 7.4 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej