Zajęcia filmowe

7 grudnia 2011r. klasa 2b oraz uczniowie kl. 2a, 2c, 2d, 2e uczęszczający na zajęcia filmowe udali się na wycieczkę do Glinianki w gminie Wiązowna na plan filmu „Ojciec Mateusz”.

Uczniowie mieli okazję wystąpić w filmie w charakterze statystów. Sceny nagrywane były we wnętrzu zabytkowego kościoła. Podczas pracy nad jedną sceną trzeba było wykonać wiele tzw. dubli, czyli powtórzeń sceny.

Młodzież nie spodziewała się, że ta praca może być tak żmudna i męcząca. W międzyczasie uczniowie mogli obserwować pracę reżysera, kierownika planu, kierownika produkcji, charakteryzatorów, operatorów i dźwiękowców. Duże wrażenie zrobiło na uczniach to, jak przy pomocy lampy umieszczonej na zewnątrz kościoła udało się sprawić, że w pochmurny, zimny i deszczowy dzień wnętrze kościoła zostało oświetlone i rozjaśnione tak, jakby za oknem była piękna, słoneczna pogoda.

Po zakończeniu pracy na planie filmowym wszyscy robili pamiątkowe zdjęcia z p. Arturem Żmijewskim – odtwórcą tytułowej roli w serialu. Uczniowi zostali także poczęstowani gorącą herbatą, kanapkami i gorącą zupą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (12 votes cast)
Zajęcia filmowe, 6.3 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej