Wycieczka do Teatru Rampa i Muzeum Ziemi

Dnia 10 listopada 2011 r. uczniowie klas IV a i IV b (46 osób) udali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Pieprzyk, p.Wierzbickiej i p. Strupiechowskiej  do Teatru Rampa na przedstawienie pt. „Pinokio” oraz do Muzeum Ziemi.

„Pinokio” – najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa zrealizowany na motywach bajki Collodiego, to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen…

Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier i odpowiedzialności. Pokój chłopca zamienia się w różne światy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Ta niesamowicie barwna, muzyczna opowieść,  kilkadziesiąt kolorowych, ciekawych kostiumów i 20 wpadających w ucho piosenek z pewnością zostanie na długo w  pamięci widzów.

Po obejrzeniu sztuki uczniowie udali się do Muzeum Ziemi. Z ogromnym zaciekawieniem podziwiali kolekcje minerałów i skał, meteorytów oraz bogaty zbiór bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych.

Iwona Wierzbicka
Edyta Pieprzyk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (6 votes cast)
Wycieczka do Teatru Rampa i Muzeum Ziemi, 5.3 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej