90 lat Szkoły w Halinowie!

W dniach 14 i 15 X 2011r. szkoła w Halinowie obchodziła swoje 90-te urodziny.

Uroczystość rozpoczęła się 14 X mszą świętą o godz. 1200 w kościele w Halinowie. W nabożeństwie uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, poczty sztandarowe szkoły podstawowej i V Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych.

Po mszy wszyscy przybyli do budynku szkoły przy ul. Okuniewskiej 115. Po zarejestrowaniu się, goście otrzymali pamiątkowe plakietki ze swymi nazwiskami, mieli też okazję, by obejrzeć okolicznościowe wystawki przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Efekt swej wieloletniej pracy zaprezentował teatr szkoły podstawowej „Korneliusz” oraz teatr gimnazjum „Skruda”, wolontariat, Szkolny Klub Europejski – Socrates Comenius, Szkoła w działaniu, harcerze. Odtworzono też dawną klasę szkolną z jej wyposażeniem. Wiele emocji wzbudziły piękne, stare fotografie, na których oglądający często odnajdywali siebie czy swoich dawnych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki. Zainteresowani mogli również obejrzeć ekologiczną prezentację multimedialną.


Oficjalną uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, która wyglądała bardzo ładnie ze swoją dekoracją – dominowały granat i kolor niebieski, a hasło: „TA SZKOŁA KRZEPI NAS JUŻ 90 LAT!”, które umieszczono wśród małych i dużych gołębi.

Uroczystość poprowadzili nauczyciele Norbert Skurski (szkoła podstawowa) i Kinga Mucha (gimnazjum). Po wysłuchaniu wzruszającej piosenki „Stare zdjęcie w rodzinnym albumie” i wprowadzeniu pocztów sztandarowych szkoły podstawowej oraz V Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych – 18 października przypada 25 rocznica nadania V Szczepowi sztandaru i imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół w Halinowie pani Ewa Dziumak, a następnie burmistrz Halinowa pan Adam Ciszkowski (absolwent naszej szkoły) oraz inni goście, m. in. pani Elżbieta Woszczyk z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, pani Anna Padzik – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku, pani Jadwiga Dziołak – była dyrektor szkoły w Halinowie, w imieniu koleżanek i kolegów – emerytowanych nauczycieli.

Tego dnia pan Adam Ciszkowski wręczył Nagrody Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej następującym nauczycielom: pani Ewie Dziumak, pani Danucie Góraj-Standziak, pani Beacie Grynfelder, panu Andrzejowi Żbikowi, pani Iwonie Wojtaszek i panu Norbertowi Skurskiemu, a także Henryce Pazio.

Pani dyrektor Ewa Dziumak uhonorowała zaś pamiątkowymi statuetkami swoich poprzedników – dyrektorów: panią Jadwigę Dziołak, pana Krzysztofa Zalewskiego i panią Teresę Rynkiewicz.

A potem na scenie pojawili się uczniowie, prezentując swoje programy: najpierw przedszkolaki, następnie teatr szkoły podstawowej „Korneliusz” w inscenizacji bez słów „Kwiaty nadziei”, z piękną muzyką i układem tanecznym i na koniec młodzież gimnazjum z grupy teatralnej „Skruda” w kabareciku szkolnym.

Po zakończeniu uroczystości goście udali się do stołówki szkolnej na poczęstunek.

Drugi dzień obchodów Święta Szkoły – 15 X (sobota) – miał charakter pikniku.

O godz. 1100 rozpoczął się Bieg Jubileuszowy ulicami Halinowa. Przygotowano dwie trasy – krótszą – trasę rodzinną i dłuższą dla absolwentów. Uczestnicy biegli w czarnych koszulkach z napisem „90 lat szkoły w Halinowie”. Nikogo nie odstraszały warunki pogodowe – tego dnia było wietrzenie – zresztą można było wypić gorącą herbatę i zjeść ciasteczko w szkolnej „kawiarence” i tam czekać na ogłoszenie wyników. Zainteresowani mogli zaś zakupić okolicznościowe wydanie książki poświęconej szkole w Halinowie oraz pamiątkową pocztówkę.

Następnie na boisku „Orlik” rozegrany został mecz piłki nożnej Uczniowie – Samorządowcy, Rodzice i Nauczyciele. W reprezentacji Samorządowcy, Rodzice i Nauczyciele zagrali m. in. Krzysztof Kuśmierowski, Leszek Gelo, Adam Ciszkowski, Robert Grubek, Andrzej Żbik, Norbert Skurski, Karol Trojniel, ks. Michał Domagała, zaś Uczniowie stanęli do zmagań piłkarskich w składzie: Robert Książek, Jarosław Wojdyga, Krystian Rogala, Maciej Szczurkiewicz, Mateusz Wieczorek, Mateusz Miros. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Uczniów. Honorowego gola zdobył Norbert Skurski.

Kolejne atrakcje miały już miejsce w sali gimnastycznej i hali widowiskowo – sportowej. Można było obejrzeć pokaz mody szkolnej oraz uczestniczyć w sportowych zawodach rodzinnych. Wiele emocji wzbudziło Dyktando o pióro dyrektora szkoły, do którego przystąpili zawodnicy i zawodniczki w różnym wieku (60 – 7 lat) – łącznie 67 osób. Tekst przygotowany przez panią Marię Raciborską dyktował prezenter pogody pan Tomasz Zubilewicz. 8 polonistów naszej szkoły miało więc co robić tego popołudnia. Statuetka z pięknym piórem powędrowała do absolwentki szkoły w Halinowie Anny Olewińskiej (nie popełniła ani jednego błędu), drugie miejsce zajęła Aleksandra Olewińska – uczennica gimnazjum w Halinowie, trzecie Aldona Terlecka – też absolwentka szkoły w Halinowie. Jury postanowiło wyróżnić również najmłodszą uczestniczkę Dyktanda Zuzię Zielińską.

W godz. 15-1700 na scenie w hali sportowej prezentowali swoje talenty i umiejętności uczniowie i uczennice Szkoły w Halinowie. Artystów zapowiadał pan Tomasz Zubilewicz w towarzystwie pani Małgorzaty Cudny.

Sporą atrakcją było losowanie nagród dla uczestników obchodów 90-lecia naszej placówki. Do wygrania były m.in.: zestaw gier rodzinnych, sesja zdjęciowa dla rodziny, weekendowe pobyty w SPA Klimek Muszyna, w SPA Anders Stare Jabłonki i weekendowy pobyt w Hotelu Port Robert Mikołajki.

O godz. 1800 wystąpił z koncertem Zespół Music Star Studio, a potem Przemek Knopik i Renata Dąbkowska.

O godz. 1400, 1500, 1700 zainteresowani mogli obejrzeć film o historii szkoły w Halinowie oraz film Święta Miasta Halinów wyświetlane w sali gimnastycznej.

Fotografowali: Karol Trojniel i Dariusz Baj.

H.K.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (27 votes cast)
90 lat Szkoły w Halinowie!, 7.3 out of 10 based on 27 ratingsPowrót do strony głównej