Nie przywoź pamiątek z egzotycznych zwierząt

Pod takim hasłem w marcu 2010 r. odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej z pracownikami Służby Celnej w Warszawie.

Co roku w walizkach Polaków wracających z zagranicznych wojaży, celnicy znajdują kilka tysięcy wyrobów wykonanych z ginących gatunków roślin i zwierząt. Turyści często nie biorą pod uwagę faktu, że nabywając pamiątki wykonane z chronionych zwierząt przyczyniają się do zagłady gatunków – powiedział celnik pracujący na lotnisku w Warszawie i apelował do dzieci, aby namawiały rodziców podczas wakacyjnych wyjazdów do rezygnacji z zakupu egzotycznych pamiątek.
Spotkanie z dziećmi okazało się niezwykle cenne. Każdy mógł zadać pytanie, wziąć do ręki pamiątki wykonane ze zwierząt gatunków zagrożonych. Przedmioty te zostały skonfiskowane polskim turystom, wracającym z zagranicznych podróży.
Dyrektor szkoły i uczniowie składają serdeczne podziękowania Pracownikom Służy Celnej za przyjazd do szkoły, rzetelną edukację oraz życzliwość i uśmiech podczas spotkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Nie przywoź pamiątek z egzotycznych zwierząt, 7.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej