Uczymy się ratować…

03 W marcu wszystkie klasy IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyły w szkoleniu z zakresu Pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie nabywali podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu resuscytacji kršżeniowo-oddechowej tj. przywracania podstawowych czynności życiowych człowieka, które zanikły wskutek urazów i obrażeń – np. zawał. Uczniowie ćwiczyli również udzielanie pomocy poszkodowanym przy zadławieniach i krwotokach. Ratownicy uczyli, jak prawidłowo i szybko wezwać pomoc oraz, jak korzystać z automatycznych defibrylatorów, które zgodnie z unijnymi wymogami powinny być dostępne w miejscach publicznych. Emocji i wrażeń było bardzo wiele.

[Gallery not found]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Uczymy się ratować..., 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej