Co oznacza „zrównoważony rozwój”?

W listopadzie uczniowie klas ósmych w ramach programu unijnego Erasmus+ zajęli się pojęciem zrównoważonego rozwoju z zakresu ekologii. Uczniowie poznali sposoby gospodarowania naturalnymi zasobami, które zapewnia Matka Ziemi, poszerzyli też swoją wiedzę na temat organizacji proekologicznych. Młodzież dowiedziała się, że środowisko naturalne jest podstawą zrównoważonego rozwoju i dlatego tak ważna jest jego ochrona, mająca na celu umożliwienie przyszłym pokoleniom korzystanie z jego naturalnych zasobów. Na podsumowanie trzygodzinnych zajęć języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty zachęcające kolegów i koleżanki do ochrony zasobów środowiska naturalnego. Hasła zamieszczone na plakatach zostały opracowane w języku angielskim i uatrakcyjnione kolorowymi rysunkami. Prace uczniów można podziwiać na szkolnej gazetce na I piętrze w budynku C.
NAUCZYCIEL JĘZ. ANGIELSKIEGO: M. Rudnik

Rating: 8.8/10 (12 votes cast)
Co oznacza „zrównoważony rozwój”?, 8.8 out of 10 based on 12 ratings