XII Integracyjny Bal Karnawałowy – „Szalone Lata Sześćdziesiąte”

Już po raz szósty dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z wolontariuszami z ,,Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu” działającego przy Zespole Szkół w Halinowie, bawiła się w P,ałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

[Gallery not found]

Tegoroczny Bal odbył się w klimacie „Szalonych Lat Sześćdziesiątych” – 23 stycznia 2010 roku, w godzinach 16.00-20.00, z inicjatywy Fundacji ,,Świat na Tak”.

Nasi wolontariusze, jak co roku, robili kotyliony dla wszystkich uczestników.

Wyjazd na bal autokarem (sponsorowanym przez władze Halinowa) zaplanowaliśmy o godzinie 14, ponieważ trzeba było po drodze zabrać dwie osoby na wózkach inwalidzkich, a pogoda była dość mroźna i śnieżna. Na szczęście humory dopisywały wszystkim. Na balu bawiło się około 300 osób niepełnosprawnych, którymi opiekowali się wolontariusze z Warszawy i okolic. Organizatorzy zapewnili pomoc fryzjerów i wizażystów, jak również opiekę lekarską i pielęgniarską. W programie były między innymi, liczne zabawy i konkursy, wspólne tańce, wybór Króla i Królowej Balu.

Wszyscy włożyli dużo starań, aby ten wieczór był wyjątkowym i wspaniałym przeżyciem dla nas wszystkich. Nasza wolontariuszka Ola, która opiekowała się niepełnosprawną koleżanką z klasy, po balu stwierdziła: ,,Cieszyłam się, że ona się cieszy”. Dla nas największym podziękowaniem za bal są słowa Karoliny z LO w Sulejówku, która tańczyła na wózku inwalidzkim: ,,Był to mój pierwszy bal, w którym miałam przyjemność brać udział. Bardzo byłam szczęśliwa i chciałabym w przyszłym roku uczestniczyć w takim balu”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
XII Integracyjny Bal Karnawałowy - "Szalone Lata Sześćdziesiąte", 7.5 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej