Akcja „Przerwany Marsz”

Nasza szkoła dołączyła do projektu “Przerwany Marsz”. Zarejestruj się na stronie www.przerwanymarsz.pl wybierając Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w polu “Instytucja, do której chcesz dołączyć”.
Bądź razem z nami.

Akcja „Przerwany marsz…”, polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.
Zachęcamy, aby 2 września 2019 r., podczas dni upamiętniających 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progu naszej szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Zapraszamy na rozpoczęcie roku dzieci ze swoimi dziadkami i babciami z tamtego pokolenia. A może symbolicznie zabrać do szkoły fotografię pradziadka z tak odległych czasów? Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (19 votes cast)
Akcja "Przerwany Marsz", 8.1 out of 10 based on 19 ratingsPowrót do strony głównej