Jura Krakowsko-Częstochowska – wycieczka klasy 8b i 8d

W dniach 20 – 22 maja 2019 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w której uczestniczyli uczniowie klasy VIII b i VIII d.
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie jedynego w Europie Muzeum Zapałek w Częstochowie. Następnie ósmoklasiści zobaczyli Zamek w Olsztynie oraz odbyli zajęcia z paintballu łuczniczego. Niesamowitych wrażeń uczestnikom wycieczki dostarczyło przejście ścieżką przyrodniczą w Złotym Potoku. Kolejny dzień młodzież spędziła na zwiedzaniu zamków: w Bobolicach i w Ogrodzieńcu. Największą atrakcją tego dnia były zajęcia wspinaczkowe. Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem doświadczonej kadry instruktorów, uczniowie zmierzyli się z przeszkodami, pokonując własne słabości. Ostatniego dnia ósmoklasiści byli w Pieskowej Skale, gdzie uczestniczyli w trójwymiarowym pokazie oraz podziwiali Maczugę Herkulesa. Odbyli też pieszą wędrówkę do najpopularniejszej na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego- Jaskini łokietka. Wycieczka krajoznawcza do Jury Krakowsko-Częstochowskiej z pewnością pozwoliła poznać uczniom zakątek ojczyzny, rozwinęła zainteresowania kulturą regionalną i wzbogaciła ich wiedzę o tej krainie geograficznej.
Opiekunowie: Iwona Wierzbicka, Anna Ludwiniak, Andrzej Żbik.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.8/10 (12 votes cast)
Jura Krakowsko-Częstochowska - wycieczka klasy 8b i 8d, 5.8 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej