Survivalowo przez historię…

Dnia 12 czerwca 2019 r. uczniowie z klas siódmych oraz z klasy 8c udali się na wycieczkę historyczno-survivalową do Ossowa koło Kobyłki. Najpierw, w budynku Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, uczniowie obejrzeli film o bitwie warszawskiej i roli miejscowości Ossów w „Cudzie nad Wisłą” oraz zwiedzili pawilon wystawowy z pamiątkami związanymi z tym wydarzeniem. Następnie wraz z przewodnikiem oraz swoimi opiekunami udali się na cmentarz poległych w bitwie pod Ossowem w 1920 r., zwiedzili kaplicę i tzw. „Górkę Smoleńską”. Następnie uczniowie na błoniach przylegających do Parku Kulturowego uczestniczyli w zajęciach survivalowo-militarnych zorganizowanych przez byłych żołnierzy jednostki specjalnej GROM. Zostali podzieleni na cztery grupy i pod opieką swoich instruktorów wykonywali różne ćwiczenia sportowe, zapewniające rozwój tężyzny fizycznej oraz rozwijali swoje umiejętności survivalowe. Uczyli się, jak należy prawidłowo rozpalić ogień za pomocą krzesiwa oraz przygotować bazę pod ognisko, na specjalnie przygotowanej strzelnicy strzelali z replik ASG oraz zapoznali się z zasadami prowadzenia ognia do tarcz, poszerzali swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zostali zapoznani z podstawowymi zasadami walki wręcz. Na zakończenie wycieczki uczniowie zjedli wspólnie posiłek przy ognisku. Wycieczka była pouczająca, miała na celu propagowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia oraz świadomości patriotycznej. Uczniowie wrócili bogatsi w ogólną wiedzę z dziedziny survivalu, którą mogą wykorzystać w kontakcie z przyrodą.

Rating: 6.4/10 (10 votes cast)
Survivalowo przez historię…, 6.4 out of 10 based on 10 ratings