W jaki sposób ochronić siebie i innych przed grypą A/H1N1?

W dniach 03 i 06. 11 oraz 17.11.2009 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Halinowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu pandemii „świńskiej” grypy wywołanej wirusem AH1N1. Nauczyciel biologii Pani Danuta Glen przekazała uczniom informacje o tworzeniu się wirusa grypy pandemicznej, zarażaniu się nim, typowych symptomach grypy i ich rozpoznawaniu.

Następnie poinformowała uczniów o przenoszeniu się wirusa grypy oraz jak uchronić się przed zarażeniem tym wirusem. Wyjaśniła także jak powinny postępować osoby sprawujące opiekę nad chorymi na grypę. Prezentacja przygotowana na to spotkanie powstała na podstawie Polskiego Planu Pandemicznego oraz materiałów konferencji: Avian/Pandemic Influenza prowadzonej we wrześniu 2009 r. w Warszawie przez pracowników Centrum Epidemiologii i Chorób Zakaźnych Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.7/10 (3 votes cast)
W jaki sposób ochronić siebie i innych przed grypą A/H1N1?, 5.7 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej