Wycieczka klas I do „Gościńca Wiecha” w Kawęczynie

19 Dnia 15 czerwca 2011 r. uczniowie ze wszystkich klas pierwszych 02 szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Kawęczyna niedaleko Piaseczna. Miejscowość ta słynie z przepięknie usytuowanego i niesamowicie ogromnego gospodarstwa agroturystycznego o nazwie „GOŚCINIEC WIECHA”, w którym  pierwszaki mogły podziwiać wszystko, co wiąże się ze sztuką ludową polskiej wsi.

Zwiedzały skansen zabudowań wiejskich, młyn wodny oraz wiatrak typu holenderskiego. Uczestniczyły w pokazie pieczenia chleba w starej wiejskiej piekarni, poznawały nie tylko to,  jak powstaje chleb, ale także wszystkie rodzaje zboża, z których można go upiec. Ogromną radość sprawiły dzieciom zwierzątka, które mieszkają w gospodarstwie – konie kucyki, osiołek, można było zobaczyć także okazałe daniele.  Wiele entuzjazmu wzbudziła wizyta w kuźni połączona z prezentacją kucia żelaza przez charyzmatycznego starego kowala. Po części edukacyjnej wycieczki nadszedł czas na rekreację – podczas, gdy jedni bawili się na ekologicznym placu zabaw,  inni grali w piłkę,  odbywali przejażdżkę wozem konnym lub skakali na ogromnym pompowanym zamczysku. Podsumowaniem imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteka.

Podczas powrotu do Halinowa wszystkie dzieci  jednogłośnie uznały  wycieczkę za wspaniałą! Mimo zmęczenia i lekkiej drzemki w autokarze większość stwierdziła, że wszystko stanowczo za szybko się skończyło – dla nas jednak najważniejsze, że szczęśliwie.

Wychowawcy klas I

[Gallery not found]

[Gallery not found]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (22 votes cast)
Wycieczka klas I do „Gościńca Wiecha” w Kawęczynie, 6.5 out of 10 based on 22 ratingsPowrót do strony głównej