Apostolstwo uśmiechu

„Uśmiech otwiera drzwi ludzkiego serca”
Święta Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, USJK, zwanych też urszulankami szarymi mawiała: „Wierz mi: twarz, na której stale bawi uśmiech jasny, serdeczny – wywiera cichy, zbawienny wpływ na otaczających. Uśmiech na twarzy wywołuje uśmiech na innych twarzach, a z uśmiechem wstępuje do duszy trochę radości, ciepła, trochę ufności. Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy”. Postanowiliśmy więc z uśmiechem zgromadzić wiele ciekawych darów dla biednych dzieci, które dawno uśmiech straciły. Naszą wielką paczkę zapełniliśmy wszystkim co mogło by ucieszyć naszych rówieśników. Znalazły się w niej: ubrania sportowe, książki, gry planszowe, piłki, skakanki, pompki, pluszaki, plecaki i przybory szkolne, oraz bandaże i plastry opatrunkowe. Postanowiliśmy wszystko zawieźć do sióstr Urszulanek na ul. Wiślaną w Warszawie. Urszulanka SJK – siostra Teresa Wójcik – bardzo serdecznie nas przyjęła i dziękowała za szczodre serce uczniów z Halinowa i ich rodziców. Dowiedzieliśmy się, że siostry mają wiele placówek. Najważniejszy dom znajduje się w Pniewach. Mają również wiele placówek misyjnych za granicą w 14 krajach świata i każda pomoc jest potrzebna. Misjonarki służą ubogim m.in. na Filipinach, w Boliwii, na Białorusi, w Rosji, ale najwięcej swoich placówek mają w Afryce.

Dziękując nam za wszystko, siostra Teresa zacytowała słowa Św. Urszuli Ledóchowskiej: „Idźcie w świat z uśmiechem na ustach, idźcie rozsiewać trochę szczęścia po tej łez dolinie uśmiechając się do wszystkich, ale szczególnie do smutnych, do zniechęconych życiem, do upadających pod ciężarem krzyża, uśmiechając się do nich tym jasnym uśmiechem, który mówi o dobroci Bożej”. Papież Franciszek zachęca nas, aby zamieniać kanapę na wyczynowe buty. Wolontariat jest właśnie takim działaniem. W styczniu dostaliśmy podziękowanie za nasz trud i radość w pomaganiu innym. Ulubionym powiedzonkiem m. Urszuli było: „Kąciki ust do góry”. Tej umiejętności życzymy sobie i wszystkim ludziom.
Organizator Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny, klasy IV-VII

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (45 votes cast)
Apostolstwo uśmiechu, 9.9 out of 10 based on 45 ratingsPowrót do strony głównej