Czwartoklasiści w Centrum Nauki Kopernik

W mroźny piątkowy poranek 18 stycznia br. uczniowie klasy IVd odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Czwartoklasistom to miejsce nie było obce, ale… w centrum popularyzacji wiedzy naukowej nie ma miejsca na nudę. Każdy ciekawy świata młody człowiek mógł poznawać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie przekonali się, że balon wypełniony ciepłym powietrzem… naprawdę się unosi. Zaobserwowali gołym okiem ruch napinanych w gitarze strun, sprawdzili na własnej skórze, czy wygodnie leży się na łóżku… fakira. Ponadto czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w fascynującym wykładzie na temat powstawania dźwięków. Serdecznie dziękujemy Pani I. Sarzyńskiej z Rady Rodziców za ufundowanie voucherów dla uczniów naszej szkoły.
Organizatorzy wycieczki: W. Augustyniak, M. Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (8 votes cast)
Czwartoklasiści w Centrum Nauki Kopernik, 5.5 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej