7 Dzień Krwiodawstwa „Krew dla Miasta i Powiatu” oraz 8 Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” 2011

16 Będzie to święto siedleckich Krwiodawców i krwiodawstwa oraz integracja mieszkańców Miasta i Powiatu Siedlce.

To także święto Dzieci – przedszkolaków. Integracja dzieci i młodzieży ze szkół gminnych powiatu i miejskich z terenu byłego województwa siedleckiego a także mieszkańców regionu i miasta Siedlce. Impreza odbędzie się 19 czerwca (niedziela) 2011 r. w godzinach 10.00-21.00

Miejscem realizacji będzie amfiteatr siedlecki. Wokoło amfiteatru plac zabaw dla dzieci, dmuchany pałac, bangi, rysowanie kredą itp.

W programie przewidujemy występy dzieci, amatorskich grup i zespołów dziecięcych, zespołów tańca. Tegoroczne Gwiazdy to siedleckie przedszkolaki. Będzie to mini playback show – występy dzieci przedszkolnych parodiujących znane gwiazdy muzyczne ze świata i Polski.

W programie także występy dzieci i młodzieży w programie „Piosenka moich rodziców.

Od godziny 10.00 do 14.30 będzie można oddać honorowo krew i zrobić bezpłatne badania lekarskie.

Specjalnym Gościem artystycznym 8 Dnia Krwiodawstwa będzie Centralny Artystyczny Zespół Wojska Polskiego (pełny skład) w nowym programie od godziny 15.30.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Mazowiecki i Zarząd Główny PCK w Warszawie, Prezydent Miasta Siedlce i Przewodniczący Rady Miasta Siedlce oraz Starosta Powiatu Siedlce i Przewodniczący Powiatu Siedlce.

Patronat Duchowy objął Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski.

Organizatorami 7 Dnia Krwiodawstwa i 8 Festiwalu Dziecięcego są:

PCK Zarząd Rejonowy w Siedlcach i Mieczysław Stefaniuk, Mirosław Greluk, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Fundacja PRO-BONO. Współpraca: Przedszkole Muzyczne NUTKA, Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.

Gościem artystycznym 8 Festiwalu Dziecięcego „Dnia Radości” 2011 będzie znakomita Grupa Dziecięco-Młodzieżowa
Music Star Studio z Halinowa, która zrealizuje show Michaela Jacksona.

To zespół, który wystapił na największych scenach Polski m.in w Sali Kongresowej w Warszawie.
Wykona specjalny 40-minutowy koncert-projekt covery Michaela jacksona w swoich interpretacjach.
Zespół prowadzi znakomita wokalistka Dorota Choszczyk (Kava).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (20 votes cast)
7 Dzień Krwiodawstwa „Krew dla Miasta i Powiatu” oraz 8 Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” 2011, 7.8 out of 10 based on 20 ratingsPowrót do strony głównej