Klasa II b i II c w Kazimierzu Dolnym i Wojciechowie

5 czerwca 2018 r. o godzinie 7.00 uczniowie klasy II b i II c zaopatrzeni w kanapki, wodę i dobry humor wyruszyli na całodzienną wycieczkę w celu poznawania piękna południowo-wschodniej Polski. Podróż upłynęła nam szybko, a jej główną atrakcją okazały się wokalne występy uczniów z obu klas. Pogoda nam dopisała. Najpierw w promieniach słońca oglądaliśmy piękne, renesansowe kamieniczki rynku. Potem podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego ze szczytu Góry Trzech Krzyży i z ruin zamku. Wielką przyjemność sprawił wszystkim rejs statkiem po Wiśle, w trakcie którego towarzyszyły nam mewy. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się po zakup pamiątek. Dużym powodzeniem cieszyły się tradycyjne koguty z ciasta. Wielki zachwyt wzbudził wśród wszystkich wąwóz, którego główną atrakcją są malownicze korzenie drzew. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie. Jest to jedyne w Polsce tego typu muzeum mieszczące się w XVI wiecznej wieży. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Halinowa po godzinie 20.
Wychowawcy klas: E. Jerzak, B. Fruba; zdjęcia: J. Horbik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (9 votes cast)
Klasa II b i II c w Kazimierzu Dolnym i Wojciechowie, 8.4 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej