Uroczystość z okazji dnia strażaka

Dnia 06.05.2018r. w kościele p.w. św. Anny w Długiej Kościelnej odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Po mszy, dzieci z oddziałów zerowych pod opieką Joanny Szczepańskiej oraz dzieci z klas 4-7 pod przewodnictwem pani Małgorzaty Cudny przygotowały niespodziankę dla strażaków. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o numerach alarmowych, wyrecytowały wiersze o dzielnych strażakach. Przygotowały również laurki i prezenty. Wszyscy rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek dla pracy strażaków. Na co dzień strażacy pojawiają się tam, gdzie istnieje zagrożenie życia i zdrowia: przy pożarach, wypadkach drogowych, powodziach, katastrofach budowlanych, kolejowych. Ratują zabytki kultury, kościoły i inne obiekty. W tym dniu byli bohaterami dla dzieci. Wszystkim przybyłym gościom towarzyszyły radość, uśmiech i łzy wzruszenia. W ramach podziękowania strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej przygotowali dla najmłodszych kosze ze słodyczami.
Zdjęcia: pani Małgorzata Małyszczuk, pani Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (7 votes cast)
Uroczystość z okazji dnia strażaka, 8.6 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej