Niezwykłe spotkanie Animals Halinów

Od 2018r. w szkole działa SZKOLNY WOLONTARIAT – ANIMALS HALINÓW. Nasz zespół liczy ponad 80 uczniów. Co jakiś czas podejmujemy nowye zadania. Tym razem postanowiliśmy zaprosić fachowca, żeby podzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniami. Udało się! Dnia 26 kwietnia 2018r. do naszej szkoły przyjechała Pani porucznik Ilona Tomecka wraz z towarzyszącym jej psem Biornem. Nasz niezwykły gość jest lekarzem weterynaryjnym oraz pomaga w szkoleniu psów dla żołnierzy. W spotkaniu brały udział dwie najbardziej zaangażowane klasy w wolontariat: klasa VC i VIIb. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się m. in, że pies pochodzi od wilka. Rozmawialiśmy również o najstarszych rasach polskich do których należą: chart polski, gończy polski, ogar polski , polski owczarek nizinny oraz owczarek podhalański. Pani Ilona opowiedziała nam, takż o tworzeniu ras psów. To było bardzo ciekawe. Zrozumieliśmy, że rasowe psy, mimo, że są ładne to nie będą bardziej inteligentne od tzw. kundelków, które często spotykamy na ulicy. Psy rasowe są stosunkowo młode i jednocześnie mocno zmienione przez człowieka. Kundelki zaś, bardziej zbliżone do psiego praprzodka.


Na koniec spotkania odbył się ciekawy pokaz – właścicielka sympatycznego Biorna mogła się pochwalić niezwykłym talentem swojego pupila. Pokazali nam wiele świetnych sztuczek, a każdy z uczestników był zachwycony pokazem. Spotkanie wszystkim bardzo się podało. W ramach DZIĘKUJĘ nasi goście dostali wielkie brawa, p. Tomecka pamiątkową książkę, a Biorn – psie smakołyki i piłeczkę, żeby dalej mógł dbać o niezwykłą kondycję, którą miał możliwość się wykazać podczas pokazu.
Przez kilka kolejnych dni głównym tematem rozmów moich kolegów i koleżanek był Biorn – pies marzeń. Mam nadzieję, (zresztą podobnie jak inni), że będzie więcej takich spotkań!

Ula Dorosz z klasy VIIb
Opiekun grupy – Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (30 votes cast)
Niezwykłe spotkanie Animals Halinów, 8.5 out of 10 based on 30 ratingsPowrót do strony głównej