Wizyta u króla Stasia

26 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy 0A oraz 0C odwiedziły letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Warszawskich Łazienkach. Tam wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „Bajka zamiast lekcji”, która odbyła się w Pałacu na Wyspie. Podczas zajęć w pałacowych komnatach uczestnicy wycieczki usłyszeli ciekawą historię króla Stasia oraz jego wiernego przyjaciela i sługi. Pani przewodniczka przybliżyła dzieciom również bajkę Ignacego Krasickiego pt. „ Żółw i mysz„ dzięki której łatwiej zrozumieli czym jest morał. W czasie warsztatowych zajęć plastycznych dzieci projektowały królewskie stroje. Miały również możliwość założenia królewskiej korony oraz peruki. Po zajęciach obie grupy razem wybrały się na krótki spacer parkowymi alejkami, gdzie można było podziwiać piękną, wiosenną, kolorową przyrodę. Niestety nie udało nam się spotkać tak bardzo wyczekiwanych wiewiórek, ale i tak wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Wizyta u króla Stasia, 9.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej