Pamiętamy. Katyń 1940

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu, pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W tym szczególnym dniu uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie oddali hołd bestialsko pomordowanym polskim żołnierzom (w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Starobielsku, Ostaszkowie, wywiezionym na Syberię, do Kazachstanu i w inne miejsca), aby uczcić pamięć wszystkich poległych w 1940 r. oraz ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Dziękuję wolontariuszom z Klubu Przyjaciele Misji za zrobienie gazetki okolicznościowej.
Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy nie zapomnieli o galowym stroju oraz biało czerwonych kotylionach, bowiem Bóg – Honor – Ojczyzna są najwyższymi wartościami.
Małgorzata Cudny

Rating: 9.9/10 (11 votes cast)
Pamiętamy. Katyń 1940, 9.9 out of 10 based on 11 ratings