Wycieczka na Maltę

Dnia 27 lutego 2018r. 23 uczniów z klas IV – VII wybrało się samolotem na wycieczkę na Maltę. Grupą opiekowały się : p. E. Kupiec, p. M. Rudnik i p. I. Wierzbicka. Ważnym punktem wyprawy było zwiedzanie stolicy kraju Valletty. Uczniowie podziwiali Fontannę Trytona, Bramę Miejską, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie udali się do Konkatedry Św. Jana, gdzie mogli podziwiać nie tylko architekturę, ale także obraz Caravaggia „ Ścięcie Jana Chrzciciela”. Wśród licznych atrakcji stolicy Malty nie mogło zabraknąć najważniejszych: Muzeum Fortyfikacji oraz Ogrodów Barrakka, gdzie znajduje się punkt widokowy na przepiękną panoramę miasta. Uczniowie odbyli również spacer po słynnej maltańskiej promenadzie i plaży w St. Paul’s Bay , gdzie mieli okazję zakupić pamiątki oraz spróbować maltańskich smakołyków na bazarze miejskim. Wspaniałych przeżyć i wrażeń naszym uczniom dostarczył też pobyt w parku rozrywki Popeye Village – wiosce zbudowanej na potrzeby filmu „ Popeye”, który został nakręcony w roku 1980 z Robinem Williamsem w roli głównej. Następnie młodzież wzięła udział w produkcji własnego filmu i wcieliła się w różnych bohaterów. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w morskim parku rozrywki – Mediterraneo Park. Uczniów zachwyciła wspaniała roślinność. Wykonali tam obowiązkowe zdjęcia podczas pokazów z udziałem delfinów, lwów morskich oraz papug.

W programie wycieczki nie mogło również zabraknąć spaceru wąskimi ulicami Mdiny- dawnej stolicy Malty oraz wizyty w Katakumbach Św. Agaty w miejscowości Rabat. Uczniowie podziwiali charakterystyczne domy z oknami zabudowanymi drewnianymi, grubymi okiennicami- charakterystycznymi dla architektury Malty oraz próbowali maltańskich słodyczy, gdzie królowały ciastka z figami i miodem, a także nugat i kannoli.
Uczniowie odbyli też całodzienny rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Śródziemnym na wyspę Comino, podczas którego mieli możliwość obserwowania podwodnego życia przez oszklone dno statku. Na żywo mogli podziwiać liczne przybrzeżne jaskinie oraz Crystal Lagoon. Następnie odbyli spacer po wyspie, zwiedzili Wieżę Św. Marii i kąpali się w krystalicznie czystych wodach Błękitnej Laguny.
Wyjazd był niezapomnianą okazją do poznania obyczajów, kultury i dziedzictwa narodowego Malty. Nasza młodzież miała też możliwość doskonalenia umiejętności językowych w sytuacjach codziennych. Kilka dni uczniowie spędzili w doskonałej atmosferze, pomimo napiętego programu wycieczki. Wrażenia z pobytu na Malcie pozostaną niewątpliwie na długo w pamięci wszystkich uczestników wyprawy.
ORGANIZATORZY:
E. KUPIEC, M. RUDNIK, I. WIERZBICKA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (17 votes cast)
Wycieczka na Maltę, 8.4 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej