Dla Jana Pawła II w 13. rocznicę śmierci

Zatrzymaj się! Stań w oknie! Zapal świecę!
Dnia 28.03.20128r. dla Jana Pawła II, w nadchodzącą 13. rocznicę śmierci, uczniowie postanowili zapalić świece – płomienie nadziei- zapewniając świętego, który jest w niebie, że o Nim PAMIĘTAMY!

„Nie lękajcie się!” – to słowa wypowiedziane podczas Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża są hasłem 13. rocznicy śmierci Jana Pawła II przypadającej w drugi dzień Wielkanocy. Tegoroczne wspomnienie będzie także początkiem obchodów 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II zmarł w sobotę (to dzień maryjny, pierwsza sobota miesiąca i 13 sobota roku), 2 kwietnia 2005r. (w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa, 27 i prawie pół roku pontyfikatu. Pontyfikat tego 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu. Dla Jana Pawła II wolność wspólnoty jest połączona z wolnością osoby. Jednym z największych zniewoleń człowieka może być lęk, który zamyka go w jego egoizmie i nie pozwala wyjść na spotkanie z drugim człowiekiem. A to właśnie takie spotkanie jest jednym z fundamentów budowania solidarności. „W 100. rocznicę odzyskania niepodległości wolność ma swój głębszy wymiar”.

Błogosławiona jesteś, Maryjo,
milczący świadku Paschy!
Ty, o Matko Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego,
która w godzinie cierpienia i śmierci
zachowałaś płomień nadziei,
naucz i nas, jak pośród sprzeczności upływającego czasu
stawać się przekonującymi i radosnymi świadkami
wiecznotrwałego orędzia życia i miłości,
jakie niesie światu Zmartwychwstały Odkupiciel.
Św. Jan Paweł II

Natalka, Zuzia, Piotr, Jagna,Natalka, Paulina, Beniamin oraz
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (32 votes cast)
Dla Jana Pawła II w 13. rocznicę śmierci, 10.0 out of 10 based on 32 ratingsPowrót do strony głównej