Skąd się biorą pieniądze czyli ekonomia dla zerówek

23 lutego odbyło się pierwsze z serii trzech spotkań wolontariuszy Fundacji ING Dzieciom w ramach realizacji projektu „Ekonomia dla zerówek, czyli jak rozmawiać ze starszakiem o pieniądzach i oszczędzaniu”. Projekt polega na przybliżaniu dzieciom pojęć związanych z ekonomią w atrakcyjny dla nich sposób. Podczas zajęć dzieci poznały historię pieniądza od wymiany towarowej aż po wykorzystanie nowoczesnych środków płatności. Przećwiczyły także barter symbolicznie wymieniając się wyhodowanymi warzywami, upolowaną zwierzyną i zrąbanym drewnem. Każde z dzieci miało także okazję zaprojektować i wykonać swój własny banknot. Czas upłynął wszystkim bardzo szybko i wesoło. Na koniec zajęć każda z grup otrzymała prezent w postaci pomocy dydaktycznych oraz klocków. Kolejne zajęcia odbędą się 23 marca i 13 kwietnia. Tymczasem, do niedzieli 18 marca, zapraszamy do głosowania na najciekawszą skarbonkę w ramach konkursu ogłoszonego przez wolontariuszy Fundacji ING.
Galeria prac konkursowych dostępna jest na profilu Rady Rodziców Przedszkola w Halinowie
Liczymy na Wasze głosy! Głosujemy przez polubienie zdjęcia skarbonki, która się Wam najbardziej podoba.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.2/10 (9 votes cast)
Skąd się biorą pieniądze czyli ekonomia dla zerówek, 5.2 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej