Czwartoklasiści z wizytą w Teatrze Kamienica

27.02.2018r. uczniowie klasy IV d i IV f wraz z opiekunami: p. J. Siwek, p. M. Chróścik i p. A. Kalitą-Babis wybrali się na wycieczkę do Teatru Kamienica w Warszawie. Czwartoklasiści rozpoczęli przygodę w pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta. Genialny naukowiec wpadł na pomysł, aby uczłowieczyć szympansa – Tytusa. Jednak nieznośny szympans wcale nie chciał być uczłowieczony, wszystkie próby profesora okazały się zawodne. Wezwał na pomoc harcerzy – Romka i A’Tomka, którzy początkowo również nie radzili sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddali się. Tytus razem z nimi wyruszył w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, gdzie popadł w kłopoty, z których musieli ratować go przyjaciele – harcerze. Spektakl był połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom czwartoklasiści poznali zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzieli się, czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełniła oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi. Nasi uczniowie pełni nowych wrażeń, zadowoleni wrócili do szkoły.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (6 votes cast)
Czwartoklasiści z wizytą w Teatrze Kamienica, 6.3 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej