Start … Animals Halinów

Tak jak kwiat jest uśmiechem rośliny, tak my chcemy być pomocą dla zwierząt. Tyle się słyszy o przemocy wobec bezbronnych stworzeń. Postanowiliśmy w naszej szkole założyć grupę ANIMALS HALINÓW. Nasz pomysł wynika z prostej idei – ZWIERZĘTA CZUJĄ, DAJ IM POCZUĆ TO, CO DOBRE.
Pragniemy stawać w obronie zwierząt, które doświadczają przemocy, opuszczenia, zaniedbania ze strony innych ludzi.
Chcemy nieść wszechstronną pomoc porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom. Planujemy wspierać działalność społeczną, kulturalną, naukową i oświatową, prowadzoną na rzecz ochrony zwierząt i ich praw. Zamierzamy propagować ideę- ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ. Żeby jednak tego dokonać musimy pogłębić wiadomości na temat zwierząt, ich pielęgnacji, ochrony i praw. Uznaliśmy wspólnie, że będziemy szukać ciekawostek, aby pogłębić swoją wiedzę i zrobimy wszystko, aby się nią podzielić z innymi. Już wkrótce napiszemy o naszych pupilach. Wystawa będzie nosić tytuł – MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK.

Obecnie nasza grupa liczy 68 uczniów z klas 4 – 7. To cieszy. W grupie zawsze jest siła!!!
Dnia 15.02.2018r w szkole odbyło się pierwsze zebranie. Rozpalone z emocji buzie i uśmiech świadczyły o dużych emocjach. Na spotkaniu powstały pierwsze podzespoły. Każdy znalazł miejsce dla siebie. Listy w mig zapełniły się nazwiskami osób, które chcą się podjąć konkretnych zadań. Są to: specjaliści od pisania artykułów, fachowcy tematycznych wystaw, kącik poezji, grupa wolontariuszy chętnych do czytania bajek dla malusińskich z naszej szkoły, skarbnicy, organizatorzy loterii, specjaliści od prezentacji multi – medialnych, kącik – kulinaria, poszukiwacze ciekawych ludzi (którzy mogliby gościć u nas w szkole, aby opowiedzieć nam trochę ciekawych historii lub szepnąć kilka praktycznych wskazówek), organizatorzy imprez lub konkursów, uczniowie zdolni plastycznie… itp. Najbardziej zaangażowani wolontariusze będą uczestnikami zorganizowanych przez opiekuna wycieczek/imprez. Zobaczymy, kto wytrwa do końca
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (62 votes cast)
Start … Animals Halinów, 9.5 out of 10 based on 62 ratingsPowrót do strony głównej