Unijny projekt „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”. Zajęcia teatralne dla klas 4 – 7

Dnia 18.09.2017r. w ramach unijnego projektu „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęły się m.in. warsztaty teatralne. Największym sukcesem, który uczniowie odnieśli to wspaniała integracja grupy i nabycie umiejętności stosowania prostych sposobów radzenia sobie z tremą. Już wkrótce grupa małych aktorów wykaże się swoimi umiejętnościami.
Dnia 08.12.2017r. gościliśmy znanego kabareciarza pana Grzegorza Tomaszewskiego. Ńasz niezwykły gość zdradził nam wiele sekretów dotyczących tworzenia form scenicznych. Wytłumaczył również na czym polega praca nad dykcją oraz ćwiczenia emisji głosu. Pan Tomaszewski obiecał, że będzie nas odwiedzać i uczyć wielu ciekawych rzeczy, które przydadzą się nam na scenie.

Dnia 03.03.2018r. podczas występu artystycznego promującego książkę śp. ks. A. Kamińskiego – „Wspominam dni dawno minione…” będzie można usłyszeć piosenki w wykonaniu grupy teatralnej, krótką biografię autora książki oraz recytację wierszy. Na kwiecień mali aktorzy przygotowali dla Was sztukę pt.: „Katyń – Golgotą Wschodu”, a w czerwcu wystąpią podczas Galii związanej z uroczystym wręczeniem czeku dla Amelki Rak z Cisia na zakup wózka elektrycznego. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie osiągnąć wyznaczone cele.

Krótko o małych aktorach. To grupa uzdolnionych muzycznie, przesympatycznych uczniów z naszej szkoły. Są teatralnie plastyczni i bardzo kreatywni. Z chęcią uczęszczają na zajęcia. Mają duże poczucie humoru. Podczas warsztatów uczymy się nowych technik teatralnych, emisji głosu, ruchu scenicznego. Jest bajkowo i wesoło. Jest ciekawie, bo w bajce wszystko zdarzyć się może…

Małgorzata Cudny
Opiekun koła teatralnego

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (15 votes cast)
Unijny projekt „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z Gminy Halinów”. Zajęcia teatralne dla klas 4 - 7, 9.4 out of 10 based on 15 ratingsPowrót do strony głównej