Siódmoklasiści na ziemi mińskiej

Dnia 20 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych obejrzeli spektakl pt. „Zemsta” w sali widowiskowej „Muza” w Mińsku Mazowieckim, który został zrealizowany przez Teatr Lektur Szkolnych w Warszawie. Komedia w czterech aktach w reżyserii Pawła Rusinowskiego była oparta na dramacie Aleksandra hrabiego Fredry pod tym samym tytułem. „Zemsta” to utwór, który mimo, że piętnuje wady narodowe Polaków, sprawia, że jesteśmy zdolni śmiać się z samych siebie i z przymrużeniem oka traktować swoje przywary. Postaci pokazane przez reżysera w sposób karykaturalny, specjalnie przerysowany charakter każdej z nich, nie pozbawiał sympatii odbiorców sztuki, dlatego bohaterowie,
choć pełni wad, dali się lubić. Następnie siódmoklasiści udali się do Muzeum Ziemi Mińskiej, w którym obejrzeli kolekcje poświęcone historii miasta i rejonu: fotografie, dokumenty, mapy oraz ekspozycje stałe prezentujące: dzieje miasta w malarstwie i grafice artystów mińskich oraz historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Zwiedzili także wystawę manierek i menażek jeńców wojennych państw zaborczych z lat 1914 – 1918. Wyjazd do Mińska Mazowieckiego okazał się nietypową lekcją literatury i historii, co z pewnością wzmocniło więzi uczniów z regionem mińskim, uświadomiło im nasze przywary narodowe, a także nauczyło dystansu do samych siebie i typowych cech Polaków.
Wychowawcy klas: Iwona Wierzbicka, Anna Ludwiniak, Anna Mazur, Jacek Gałązka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Siódmoklasiści na ziemi mińskiej, 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej