Dzień Dziecka klasy I a w Willi Zagórze

1 czerwca 2017r. uczniowie klasy I a Dzień Dziecka świętowali w sposób nieco inny niż pozostali, a mianowicie w hotelu Willa Zagórze na pasjonujących zajęciach pt. „Hotel – jak to działa”. Powitanie dzieci miało miejsce w holu głównym tuż obok recepcji, gdzie panie recepcjonistki opowiadały o swojej pracy, a także o pracy pozostałych osób, które niezbędne są w hotelu. Następnie dzieci zwiedziły pokoje Willi Zagórze, zasiadły w restauracji, aby poznać zasady savoir vivre obowiązujące podczas spożywania posiłków w miejscu publicznym. Ogromną atrakcją było zwiedzanie restauracyjnej kuchni. Wszyscy zwiedzający zostali wyposażeni w kucharskie czapki i ruszyli oglądać kuchenne labirynty. Kolejnym punktem programu wycieczki było własnoręczne ozdabianie wcześniej przygotowanych babeczek. Najróżniejszego rodzaju polewy, sosy, posypki, orzeszki dawały powód do wspaniałej kulinarnej zabawy. Na koniec uczniowie poznali zasady składania serwetek, sami nakryli do stołu, a potem zgodnie z wcześniej poznanymi zasadami kulturalnego zachowania zjedli smaczny obiad i przygotowany własnoręcznie deser. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Zanim jednak dzieci opuściły hotel – jak na Dzień Dziecka przystało – nie mogło się obyć bez zabaw na świeżym powietrzu, gdzie główną atrakcją był ogromny dmuchany zamek. Niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci pierwszoklasistów.
Wychowawca Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Dzień Dziecka klasy I a w Willi Zagórze, 10.0 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej