Spotkanie z Panem Andrzejem Sosnowskim Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty oraz Panią Marzenną Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych – w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”…

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy bowiem p. Andrzeja Sosnowskiego Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty i towarzyszącą mu p. Marzennę Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych. Przybyli oni na zaproszenie p. Małgorzaty Podolak, p. Hanny Konowrockiej oraz p. Lidii Kołakowskiej – Dyrektor ZSP w Halinowie. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IId z wychowawczyniami oraz p. Ewa Kupiec – Wicedyrektor ZSP w Halinowie. Na początku spotkania p. Dyrektor Lidia Kołakowska serdecznie powitała gości, a następnie p. Małgorzata Podolak w krótkim wprowadzeniu podkreśliła, iż w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Zapraszani są goście (włodarze miasta, literaci, aktorzy), którzy wspierają bibliotekarza, nauczycieli i dyrekcję szkoły w szczytnym zadaniu – promowania czytelnictwa i rozwijania kultury czytelniczej.
Następnie p. Marzenna Zaleska przeczytała rosyjską baśń wg Piotra Jerszowa pt. „Konik Garbusek”. Pani Małgorzata Podolak zwróciła dzieciom uwagę na wartości, takie jak: prawdomówność, skromność, pracowitość, pokora, którymi wyróżniał się najmłodszy z braci i ostatecznie odniósł największy sukces. Potem p. Wicekurator przeczytał wiersz Danuty Wawiłow pt.” Trójkątna bajka”, a dzieci głośno powtarzały rymujące się słowa: trójkątna i okrągła.

W drugiej części spotkania nasi Goście odpowiadali na pytania, które przygotowały dzieci. Spośród wielu wylosowali m.in.: W jaki sposób zachęciłby Pan dzieci do czytania książek?, Na co zwraca Pani uwagę, kiedy wybiera książkę do czytania?, Gdyby miał Pan napisać książkę, to o czym by ona była?, Kiedy najchętniej Pani czyta? i inne.
Potem role się odwróciły i Goście, zachęceni przez p. Podolak, pytali dzieci o książki, które aktualnie czytają. Na zakończenie tej miłej pogawędki p. Wicekurator zwrócił się do uczniów, by poprosiły swoich rodziców o przeczytanie im dowolnego fragmentu książki oraz o to, by na emblematach w kształcie małej książki, z którymi uczniowie przyszli na spotkanie, zapisali krótką sentencję/myśl z przeczytanej książki.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem oraz wręczeniem Gościom drobnych upominków przez uczniowską delegację. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć i wpisów Gości do szkolnych kronik.
Warto podkreślić, że atmosferę spotkania podkreślała piękna dekoracja, którą przygotowały p. Justyna Mirosz i p. Milena Chróścik.
Miła, przebiegająca w życzliwej i serdecznej atmosferze wizyta Gości z kuratorium na długo pozostanie w naszej pamięci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (11 votes cast)
Spotkanie z Panem Andrzejem Sosnowskim Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty oraz Panią Marzenną Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych - w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”…, 9.8 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej