Piątoklasiści podziwiają zabytki Torunia

W dniach 25-26 maja 2017 r. uczniowie z klas piątych wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Torunia. Po przybyciu na miejsce uczniowie rozpoczęli zwiedzanie jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce od obejrzenia dwudziestominutowego spektaklu – projekcji światło-dźwięk. Poznali historię miasta, zapoznali się z jego architekturą i układem przestrzennym. Dzięki efektom akustycznym piątoklasiści mogli usłyszeć toruńskich flisaków nad Wisłą czy targujące się na rynku przekupki. Następnie wraz z przewodnikiem spacerowali zabytkowymi ulicami Torunia. Zwiedzili główne zabytki, np.: Katedrę Św. Janów, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski czy ruiny Zamku Krzyżackiego. Odwiedzili też miejsca związane z astronomem – Mikołajem Kopernikiem. Był także czas na zakup pamiątek i pierników toruńskich oraz na odpoczynek na Starówce.

Drugiego dnia naszej wyprawy uczniowie podczas zwiedzania Fortu IV przenieśli się w czasie do wieku pary i telegrafu. Odbyły się różne gry i zabawy sportowe integrujące zespół piątoklasistów, np.: strzelanie z łuku, turniej gry w bule, rzut podkową, wyścig na nartach wieloosobowych. Po wyczerpujących rozgrywkach uczniowie udali się do Planetarium na pokaz astronomiczny, gdzie dowiedzieli się o wielkości i budowie Wszechświata, poznali tajemnice planet oraz galaktyk, podziwiali kosmiczne animacje. Po obejrzeniu niezwykłej projekcji piątoklasiści udali się w drogę powrotną.
Mamy nadzieję, że wyjazd zintegrował zespoły klasowe, a wycieczka dostarczyła dzieciom wiadomości, których nie ma w podręcznikach.

OPIEKUNOWIE: M. Chróścik, M. Rudnik, N. Skurski, M. Zakrzewska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
Piątoklasiści podziwiają zabytki Torunia, 10.0 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej