Kapliczko białobrzoza, domku modlitw mych…

Kapliczki to szlak poznawania naszej polskiej tradycji i wiary, sztuki i historii. Poszerzenie wiedzy o przydrożnych kapliczkach, pielęgnowanie pamięci o nich ze względu na ważność tradycji oraz uświadomienie sobie, że postęp jest jednakowo ważny jak poszanowanie tradycji to nasze cele, które osiągnęliśmy w 100 procentach. Dowodem są niektóre prace uczniów. Wyeksponowane na szkolnym korytarzu, zachęcają do zadumy. Tym razem, z nieprzemijającym pięknem małych form architektury sakralnej, zmierzyli się uczniowie z klasy IVd.

Jesteś drogowskazem kapliczko przydrożna,
Jesteś przypomnieniem dla pielgrzymów ziemi,
Że Pan Bóg jest wszędzie, w każdziutkim zakątku,
Na rozstajnych drogach i w leśnej zieleni.

I kiedy wędrujesz po naszej krainie
I mijasz kapliczki i krzyże przydrożne
Przystań i zastanów się, chociaż przez chwilę,
Czy idziesz po dobrej, czy też po złej drodze?

Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (7 votes cast)
Kapliczko białobrzoza, domku modlitw mych…, 10.0 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej