Kto wciąga dzieci i młodzież do sieci?

11 maja 2017 r. uczniowie klasy Va i Vd wybrali się na wycieczkę do Teatru Palladium w Warszawie na spektakl muzyczny pt. „Królowa Web”, oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”, a wyreżyserowany przez Julię Koterską-Rekosz. Twórcy „Królowej Web” w oryginalny sposób ukazali uzależnienie dzieci i młodzieży od dostępu do Internetu, zagrożenia czyhające na nie w wirtualnej rzeczywistości oraz konsekwencje wynikające z nadużywania komputerów, tabletów czy smartfonów. Tytułowa Królowa Web próbuje zapanować nad wewnętrznym światem dzieci, grając na ich emocjach i wykorzystując ich potrzebę przyjaźni oraz miłości. Aby uwolnić się spod jej złego wpływu, wystarczy zaledwie jedno kliknięcie – potrzeba tylko odwagi. Uczniowie zostali przeniesieni w barwny, rozśpiewany i zaczarowany świat. Spektakl w wykonaniu dzieci i młodzieży z Teatru Muzycznego Scena Chmur z Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku zachwycał, wzruszał, zaskakiwał i bawił publiczność. Na szczególne uznanie zasługuje występ uczennicy z kl. Va Kamili Perkowskiej, która wspaniale odtworzyła rolę złej Czarownicy. Wartości przekazane podczas spektaklu są uniwersalne i ponadczasowe. Wyjazd ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy byli pełni wrażeń. Dziękujemy serdecznie pani Jolancie Perkowskiej za pomoc w zamówieniu biletów. ORGANIZATORZY: M. Chróścik, M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)
Kto wciąga dzieci i młodzież do sieci?, 8.7 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej