23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Celem tego święta ustanowionego w 1995 roku przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej. W związku z tym, że tegoroczny Dzień Książki i Praw Autorskich przypadł w niedzielę (23 kwietnia), w naszej szkole święto to obchodziliśmy w poniedziałek (24 kwietnia). Tego dnia bibliotekę szkolną odwiedziło zdecydowanie więcej czytelników niż zwykle, jednak był to w głównej mierze dzień poświęcony przedszkolakom.
Maluchy, które przybyły do biblioteki pod opieką swoich wychowawczyń, zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza, a po chwili z dużym zaciekawieniem słuchały o tym, jak ważna rolę odgrywa czytanie książek, dowiedziały się o korzyściach płynących z czytania i przypomniały sobie zasady obchodzenia się z książką. Maluchy wysłuchały też krótkiego opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Dużo radości przysporzyła im też zabawa z interaktywną książką „Naciśnij mnie”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie podziękowały za wizytę w bibliotece i obdarowały panią bibliotekarkę szczerymi uśmiechami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8.4 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej