Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku – wystawa prac

…Wszelkie naruszenie i nieposzanowanie praw człowieka
stanowi zagrożenie dla pokoju…
Jan Paweł II

Te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w Warszawie podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny były mottem obchodów 12. rocznicy śmierci papieża Polaka, zorganizowanych w niedzielę w stolicy przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Dokładnie 12 lat temu, 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37, cała Polska wstrzymała oddech, bowiem tego dnia zmarł papież Jan Paweł II. Choć upłynęło już tyle lat, wciąż na nowo odkrywamy Jego nauczanie i osobowość. W tym roku w rocznicę śmierci niezwykłego Polaka uczniowie z klas III, IV i VI napisali bardzo wzruszające listy do św. Jana Pawła II. Najciekawsze prace zostaną zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Uczniowie znów zaprezentowali swoje talenty. Tym razem są to prace plastyczne i literackie. Na korytarzu szkolnym wystawiono portrety św. Jana Pawła II, poezję oraz kilka ciekawych listów. Adres: Niebo. Adresat: Święty Jan Paweł II.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (18 votes cast)
Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku - wystawa prac, 9.4 out of 10 based on 18 ratingsPowrót do strony głównej