Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem

Dnia 30 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem był pan Wojciech Widłak – znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o Panu Kuleczce i jego sympatycznych przyjaciołach zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca” oraz serii „Podręcznych NIEporadników”. Spotkanie z pisarzem zorganizowała p. M. Podolak we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II, uczniowie klasy IIId, dzieci uczęszczające na reedukację oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, a także nauczyciele.


Nasz gość przybył do nas w stroju Pana Kuleczki i przywiózł z sobą pacynki – psa Pypecia, kaczkę Katastrofę oraz muchę Bzyk-Bzyk. Podczas spotkania autor opowiedział m.in., jak ważną rolę w życiu człowieka pełni wyobraźnia, przybliżył dzieciom proces tworzenia książki, wspomniał też, skąd czerpał pomysły do napisania swoich książek oraz czytał wybrane ich fragmenty. Dużym powodzeniem cieszyła się zaproponowana przez naszego gościa zabawa, którą nazwał „worek pomysłów”. Losując wybrany przedmiot, dzieci – przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem. Pomysłowość naszych milusińskich była ogromna, a ich wyobraźnia nie miała granic…
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pisarzowi bukiet pięknych kwiatów, dziękując za wspólnie spędzony czas i twórcze popularyzowanie czytelnictwa. Nie zabrakło też autografów i pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie z p. Wojciechem Widłakiem na długo pozostanie w naszej pamięci. Dowodem na to, że wizyta pisarza była niezwykle owocna, świadczą piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci do przeczytanych przez nich książek – autorstwa p. Wojciecha Widłaka.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Halinów, za co bardzo dziękujemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (12 votes cast)
Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem, 8.9 out of 10 based on 12 ratingsPowrót do strony głównej