Jak żyjemy Eucharystią? – wystawa prac uczniów

Kochani młodzi,
nie przyszliśmy na świat po to, aby wegetować,
aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi.
Papież Franciszek

Z okazji zbliżających się Rekolekcji Wielkopostnych na holu głównym została zorganizowana wystawa prac uczniowskich, aby zachęcić rówieśników do czynnego udziału we Mszy Św.

„Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą chodzić po drogach, o jakich nigdy nam się nie śniło”. Te drogi, zdaniem papieża Franciszka, mogą otworzyć nowe horyzonty, nadające się do zarażania radością, która rodzi się z miłości Boga. Miłość Boga zachęca nas do niesienia Dobrej Nowiny, czyniąc ze swojego życia dar dla Niego i dla innych. Dzięki niej możemy pójść na ulice naśladując „szaleństwo” naszego Boga, który uczy nas spotykania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny.
Co my możemy zrobić, by na nowo wypełnić wiernymi kościoły. Przede wszystkim możemy dawać dobry przykład. Uczestniczyć we Mszach i zachęcać innych do uczestnictwa w nich – młodsi kolegów ze szkoły, starsi – znajomych i sąsiadów.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (14 votes cast)
Jak żyjemy Eucharystią? - wystawa prac uczniów, 9.0 out of 10 based on 14 ratingsPowrót do strony głównej