Wycieczka klas szóstych i czwartych

W dniu 10 lutego 2017 roku odbyła się wycieczka, w której wzięły udział dwie klasy szóste – 6a i 6c oraz dwie klasy czwarte – 4a i 4 b
Pierwszą atrakcja tego dnia była jazda na łyżwach na największym lodowisku w Polsce – na Stadionie Narodowym („Zimowy Narodowy”).
Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z łyżwami. Jednak dzięki wsparciu instruktora oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły można było zauważyć szybkie postępy w nauce jazdy na łyżwach. Drugą atrakcją była wizyta w Muzeum Azji i Pacyfiku. Uczniowie mieli okazję posłuchać wykładu oraz obejrzeć prezentację dotyczącą historii i kultury Wyspy Wielkanocnej zwanej też Rapa Nui.
Po wykładzie z pomocą pracowników muzeum każdy uczeń z powierzonego mu kawałka gliny własnoręcznie wykonywał miniaturę posągu Moai. Niektórzy uczniowie mieli pierwszy raz do czynienia z tego typu zajęciami manualnymi, dlatego też wyrzeźbienie Moai zajęło dużo czasu. Na koniec tej niezwykle ciekawej wizyty w muzeum wszystkim uczestnikom warsztatów zrobiono zdjęcie, które zawisło na tamtejszej ścianie pamiątkowej. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły w Halinowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (14 votes cast)
Wycieczka klas szóstych i czwartych, 7.1 out of 10 based on 14 ratingsPowrót do strony głównej