Chwała Tobie Panie – szkolne jasełka

Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze, można było przekonać się w dniu 22 grudnia w ZSP w Halinowie. Podczas wigilijnej opowieści uczestnicy warsztatów Małej Akademi Wiedzy oraz uczniowie z klas 4 przedstawili teatralnie, muzycznie i baletowo, jak wygląda Boże Narodzenie w Afryce, Azji, Ameryce i Rosji, bowiem na wszystkich kontynentach naszej Ziemi ludzie różnych ras i języków czekają na Zbawiciela. Pan Jezus przychodzi do nas codziennie na różne sposoby, jeśli tylko mamy serca otwarte na Jego przyjęcie. Chrystus narodzony jednoczy wszystkie kraje, kontynenty, wszystkich swoich wyznawców.


Jasełka przygotowały: p. katechetka M. Cudny i p. M. Chróścik wraz z 33 uczniami, którzy wcielili się w role różnych postaci. Wielką radością było goszczenie wśród nas ks. proboszcza J. Rucińskiego z parafii p.w. św. Anny w Długiej Kościelnej, przybyłych rodziców, emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli z Rady Rodziców. Jasełka przeżywaliśmy wraz z: p. dyr. L. Kołakowską, gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły, całą społecznością uczniowską.

Serdecznie dziękujemy p. E. Wojdyga za uszycie strojów dla uczniów, którzy podczas szkolnych jasełek wcielili się w role tancerzy rosyjskiego baletu. Dziękujemy za zrobienie zdjęć: p. K. Trojnielowi, P. Jurewiczowi, D. Bajowi. Dziękujemy również za nagranie jasełek p. A. Przybysz – Bieleckiej z mężem oraz p. A. Szulich. Nieocenioną pomocą służyła nam podczas prób i występu p. A. Kijewska. Dziękujemy.

Życzmy sobie, abyśmy umieli tak jak Jezus Chrystus patrzeć na świat sercem.
Małgorzata Cudny i Milena Chróścik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (23 votes cast)
Chwała Tobie Panie - szkolne jasełka, 8.9 out of 10 based on 23 ratingsPowrót do strony głównej