Spotkanie z pisarką Joanną Olech

Dnia 12 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na zaproszenie p. Małgorzaty Podolak – nauczyciela bibliotekarza – przybyła do nas pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży – p. Joanna Olech. W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klasy IVa, IVb, IVd, Vc, VIa wraz z nauczycielami oraz dyrektor szkoły p. Lidia Kołakowska. Uczniowie przygotowywali się do tej wizyty wcześniej, uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych oraz sięgając po książki znakomitej pisarki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Dynastia Miziołków”, która znajduje się w kanonie lektur szkolnych.


Pani Joanna Olech to niezwykle ciepła i energiczna osoba. Bez problemu nawiązała doskonały kontakt z uczniami, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali naszego gościa, prezentującego swoje utwory, m. in.: „Tarantulę, Klopsa i Herkulesa”, „Poppintroków”, „Pulpeta i Prudencję”. Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy związane przede z twórczością pisarki. Dzieci również mogły wykazać się kreatywnością, wymyślając na poczekaniu historie o smoku, który miewał różne nastroje. Pisarka objaśniła również serię książek objętych programem wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat – „Czytam sobie”. Okazało się, że książki te nie mogą zawierać wyrazów z literami z ogonkiem oraz z dwuznakami. Podczas spotkania uczniowie redagowali zdania, które spełniały wymienione kryteria. Najodważniejsi i najbardziej pomysłowi otrzymali od naszego gościa słodkie upominki.
Spotkanie zakończyło się tradycyjnie rozdawaniem autografów i wpisem p. Joanny do kroniki biblioteki. Pisarka złożyła również autograf na plakacie promującym spotkanie oraz zostawiła szkice, które powstały podczas spotkania.
O tym, jak bardzo naszym wychowankom spodobała się twórczość p. Joanny Olech i spotkanie z nią, świadczą wszystkie wypożyczone z biblioteki książki jej autorstwa, a ich liczba była imponująca! Oznacza to, że wizyta p. Olech była bardzo owocna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (11 votes cast)
Spotkanie z pisarką Joanną Olech, 10.0 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej