O dwóch takich … klasach co pojechały do teatru

20 października 2016r. uczniowie klasy VI b i VI d wybrali się do Teatru Rampa w Warszawie na przedstawienie pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Wyjazd do teatru można wpisać w obchody 95-lecia istnienia szkoły w Halinowie oraz rocznicę nadania imienia naszej szkole – K. Makuszyńskiego. Nasz patron – Kornel Makuszyński – był jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży. Po odzyskaniu niepodległości, aż do 1944 roku pisarz mieszkał i tworzył w Warszawie. Właśnie wtedy powstała m.in. powieść „O dwóch takich co ukradli księżyc”, w której dzieci odczytują przesłania pisarza „nie ma ludzi złych, są tylko nieszczęśliwi…” czy też inne, typowe dla postawy pisarza, „miłość mnoży miłość”.

Przedstawienie, które obejrzeli uczniowie, jest adaptacją książki wyreżyserowaną przez Cezarego Domagałę. Niezwykłe historie Jacka i Placka – głównych bohaterów musicalu – wzbogacają dynamiczne teksty piosenek. Muzyka pełni w przedstawieniu wiodącą rolę, nadaje określony nastrój i budzi napięcie emocjonalne. Uczniowie włączali się razem z aktorami do śpiewania i odtwarzania żywych, choreograficznych układów. Dzięki wspaniałej grze aktorów szóstoklasiści utożsamiali się z bohaterami i wspólnie z nimi przeżywali przygody. Gromkie brawa w trakcie i po przedstawieniu świadczyły, że pierwsze spotkanie z teatrem i obejrzane przedstawienie było bardzo udane. Uczestnicy wycieczki wrócili do Halinowa pełni wrażeń po obcowaniu ze sztuką teatralną.
Anna Ludwiniak i Iwona Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (11 votes cast)
O dwóch takich … klasach co pojechały do teatru, 7.5 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej