W letniej rezydencji króla

23 września 2016 r. wybraliśmy się do Łazienek Królewskich w Warszawie. Byliśmy gośćmi króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w jego letniej rezydencji – w Pałacu Na Wyspie. Przechadzaliśmy się korytarzami i podziwialiśmy przepiękne pomieszczenia, w których niegdyś przebywał monarcha. Niezwykłym miejscem okazała się sala jadalna, w której Stanisław August wraz ze swymi gośćmi spotykał się na słynnych, cotygodniowych obiadach czwartkowych. Mieliśmy szansę zobaczyć jeden z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych królewskich serwisów obiadowych na aktualnej wystawie porcelany. Podczas lekcji muzealnej pt. : „ Bajka zamiast lekcji” poznaliśmy mnóstwo mitów greckich i ciekawostek dotyczących antycznego świata. Usłyszeliśmy je z ust naszej pani przewodniczki, ale ich potwierdzenie zobaczyliśmy też w rzeźbach i płaskorzeźbach umieszczonych na ścianach pałacu. Niestety nie udało nam się zobaczyć wszystkiego, co byśmy chcieli. Będzie więc okazja do ponownej wizyty w Łazienkach. Już się nie możemy doczekać.
Klasa III e i III f

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (14 votes cast)
W letniej rezydencji króla, 8.4 out of 10 based on 14 ratingsPowrót do strony głównej