Redakcja Niepokalanów

Dnia 14 maja 2016r. podczas pielgrzymki dzieci I Komunijnych do Niepokalanowa, postanowiliśmy zatrzymać się w kościele, któremu 1 marca 1980 papież Jan Paweł II nadał tytuł Bazyliki Mniejszej. Z wielkim entuzjazmem zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana w Niepokalanowie oraz, zaproszeni przez siostry SFMI, odwiedziliśmy redakcję miesięcznika katolickiego „Mały Rycerzyk Niepokalanej”. To właśnie tu zapadła decyzja, aby opublikować ciekawe prace i wypowiedzi uczniów z naszej szkoły (Nr 1/262 Styczeń 2016 i Nr 3/264 Marzec 2016).

Siostry oprowadziły nas po redakcji i opowiedziały nam, jak wygląda praca od podstaw zanim powstanie gazetka. Dowiedzieliśmy się także, że jednym z głównych powodów dla których o. Maksymilian Kolbe założył Niepokalanów było to, iż klasztor w Grodnie nie był w stanie pomieścić rozrastającego się wydawnictwa „Rycerza Niepokalanej”. Niepokalanów kupował najnowsze urządzenia drukarskie, stosował nowoczesne metody pracy, wykorzystywał szybkie środki łączności i transportu. Już w roku 1931 nabyto pierwszą maszynę rotacyjną, która odbijała na godzinę 16 tys. egzemplarzy „Rycerza”. Wraz z wydawnictwem rozwijał się klasztor. Na pamiątkę naszego pobytu wymieniliśmy się gazetkami. Nasza grupa dostała od sióstr różne numery gazetki -„Mały Rycerzyk Niepokalanej”, a my zostawiliśmy siostrom nasz folder szkolny, żeby pokazać jak sumiennie pracują uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie.

ORGANIZATORZY : M. CUDNY , KS. M. DOMAGAŁA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (11 votes cast)
Redakcja Niepokalanów, 6.8 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej