Ekologiczne zabawy w oddziałach 0 „A” i 0 „B”

21.04.2015 dzieci z oddziałów 0 „A” i 0 „B” uczestniczyły w ekologicznej zabawie zorganizowanej przez panie wychowawczynie. Wspólna zabawa rozpoczęła się konkurencją segregowania śmieci na czas. Wbrew pozorom, zadanie nie było łatwe. Trzeba było dobrze pogłówkować, żeby odpowiednio posegregować odpady. Drugą konkurencją był taniec na gazecie w parach. To też nie było łatwe, bo gazetę trzeba było składać na pół i jeszcze raz na pół, a miejsca do tańca robiło się coraz mniej. Ale zerówiaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie dzieci tańczyły z gazetami do muzyki, a najładniejsze improwizacje taneczne nagrodzone zostały brawami. Kolejną konkurencją był rzut kulą z gazety do celu. Najwięcej radości wywołała bitwa na papierowe kule, która zakończyła się remisem.
Po krótkim odpoczynku odbył się kolejny punkt ekologicznej zabawy – pokaz mody ekologicznej. Pomysłowość rodziców i dzieci jest wielka, bo z gazet, kartonowych pudełek, torebek foliowych, rolek papierowych itp. powstały prawdziwe kreacje. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje. Właściciele najciekawszych kreacji nagrodzeni zostali książeczkami kolorowankami o tematyce ekologicznej. Pozostałe dzieci dostały nagrody pocieszenia.

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Ekologiczne zabawy w oddziałach 0 „A” i 0 „B”, 10.0 out of 10 based on 3 ratings