„Świerszczyki” i „Świetliki” małymi badaczy w Centrum Nauki Kopernik.

17 marca dzieci z grup „Świerszczyki” i „Świetliki” były na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. W ramach wycieczki mogliśmy zwiedzić ogólnodostępne ekspozycje. Wszyscy swobodnie, spontanicznie, samodzielnie i wedle własnego planu doświadczaliśmy, oglądaliśmy i manipulowaliśmy elementami wystawy. Największą popularnością cieszyły się doświadczenia z wodą. Specjalny tor wodny ciągnie się przez prawie całą długość galerii, a w nim młynki wodne, wiry, fontanny, przelewania. Dzieci chętnie wykorzystywały wszystkie zmysły, by lepiej poznać otoczenie. Nie zabrakło także czasu i miejsca do zabaw ruchowych. „Świerszczyki i Świetliki” nie tylko poszerzyły wiedzę, ale także spragmatyzowały, że nauka i zwiedzanie może być świetną, spontaniczną zabawą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Powrót do strony głównej