Wycieczka do Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

W dniu 16 grudnia 2015 r. klasa VIa wraz z wychowawczynią Jadwigą Siwek i opiekunami: p. Norbertem Skurskim i p. Agnieszką Kowalik, wyruszyła na wycieczkę do Muzeum Techniki i Przemysłu mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem wycieczki było rozbudzenie ciekawości i wspomaganie samodzielnego poznania świata i uczenia się.
Zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki na Placu Defilad 1. Muzeum Techniki to niewątpliwie jedna z ciekawszych instytucji w Pałacu. Jego tradycje są znacznie dłuższe niż dzieje gmachu, placówka kontynuuje bowiem działalność Muzeum Techniki i Przemysłu, założonego 1829 r. oraz Muzeum Przemysłu i Rolnictwa, istniejące od 1875 r. (obydwa nie wznowiły działalności po II wojnie światowej). Muzeum to organizuje wystawy stałe i czasowe, gromadzi zbiory z zakresu historii techniki i jej rozwoju, a także zbiory z wybranych dziedzin nauki. Uczniowie wraz z przewodnikiem zapoznali się z eksponatami dotyczącymi historii polskiej techniki, takimi jak: kolekcja motocykli, kolekcja odbiorników radiowych, instrumentów geodezyjnych, techniki biurowej, górnictwa i hutnictwa. Poza tym obejrzeliśmy także wystawę „Wszechświat”, podziwialiśmy widok naszej planety z kosmosu oraz pierwsze obiekty kosmiczne.
Organizator: Jadwiga Siwek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.8/10 (4 votes cast)
Wycieczka do Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie., 5.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej