„BohaterON” w nasze szkole

W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „BohaterON” – włącz historię. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W naszej szkolnej akcji wzięło udział 530 uczniów. Promocją akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Cieszymy się, że w tym roku przyłączyli się do nas najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Uczestnicy aktywnie poznawali historię uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja w naszej szkole trwała od początku października do 19 listopada, podczas zajęć powstały przepiękne kartki dla Powstańców, które prześlemy do Fundacji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji.
Koordynatorzy: Edyta Beczek, Kinga Barszcz, Monika Rzążewska

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Konkurs Samorządu Uczniowskiego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą gazetkę ścienną o tej właśnie tematyce. Prace były oceniane według następujących kryteriów: 1. Estetyka wykonania 1p; 2. Zgodność z tematem 1p; 3. Wkład pracy 1p; 4. Pomysłowość 1p. Razem można było zdobyć 4 punkty. W naszym konkursie wzięło udział 17 klas.
Oto wyniki: I miejsca zajęły klasy: 5b, 7d, 8b; II miejsca: 4b, 5c, 4e, 7b; III miejsca: 6a, 6b, 6d, 8d; IV miejsca: 4c,7f, 8c, 8e; V miejsca: 8a, 8f. Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymują punkty w konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły: I miejsce – 4p. , II miejsce – 3p., III miejsce – 2p., pozostałe klasy otrzymują po 1 punkcie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie.

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Dzień koszuli, krawata i spódnicy

Czwartek 25 listopada był w naszej szkole dniem koszuli, krawata i spódnicy. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski. W naszej zabawie wzięło udział 17 klas. Oto wyniki konkursu:
I miejsce 4a – 100% przebranych uczniów 😊
II miejsce 7D – 96% przebranych uczniów 😊
III miejsce 4E – 85 % przebranych uczniów 😊

Wiecej »

Rating: 9.3/10 (4 votes cast)