Jak chronić kasztanowce?

W dniu 25.11. w klasie 6 B odbyła się lekcja pt. „Jak chronić kasztanowce?” Uczniowie dowiedzieli się, że szkodnikiem najbardziej zagrażającym kasztanowcom jest szrotówek kasztanowcowiaczek. Owad ten jest inwazyjnym gatunkiem motyla, który pojawił się w Polsce pod koniec lat 90-tych. Stadium szkodliwym są larwy, które niszczą liście kasztanowców, powodując ich opadanie i osłabienie drzew. W opadłych jesienią liściach zimują poczwarki, z których na wiosnę rozwijają się osobniki dorosłe, zdolne do dalszego rozmnażania.

Najskuteczniejszym sposobem zwalczania szkodnika jest więc grabienie i niszczenie opadłych liści. W czasie lekcji uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat szkodliwości i zwalczania szrotówka. Zostali także zachęceni do grabienia opadłych liści kasztanowca w swojej okolicy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Historyczny sukces naszych unihokeistek! Dwie drużyny jadą na mistrzostwa województwa!

Dnia 1 grudnia 2021 roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Regionu Siedleckiego w unihokeju dziewcząt w kategorii dzieci oraz młodzieży (zawody międzypowiatowe, w których zmierzyły się mistrzynie wszystkich powiatów z regionu siedleckiego). Wszyscy jesteśmy zachwyceni postawą naszych dziewcząt. Ciężka praca na treningach oraz nieustępliwa postawa na zawodach pozwoliła nam zrealizować nasze marzenia. Jest to pierwszy taki sukces w historii szkoły – do tej pory nigdy nie wygraliśmy w grach zespołowych zawodów międzypowiatowych w dwóch kategoriach wiekowych. A to jeszcze nie wszystko – przed nami mistrzostwa województwa, w których również damy z siebie wszystko i powalczymy o zwycięstwo! Wielkie gratulacje!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (8 votes cast)Strona 1 z 11