W dniu 24 grudnia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie nie pracuje. Zapraszamy od 27 grudnia 2021r.

Boże Narodzenie 2021

Boże Narodzenie 2021

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Reaguję na przemoc! – nasze sukcesy w konkursie literacko-profilaktycznym

Jaki jest współczesny świat? Na pewno pełen nowoczesnych technologii, ale niestety, nie brakuje w nim także przemocy domowej i rówieśniczej, cyberprzemocy, stalkingu, przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, seksualnej czy po prostu zaniedbań środowiskowych… Z tego powodu tak istotne jest propagowanie działań profilaktycznych wśród młodzieży oraz wskazywanie osób czy instytucji, do których można się zwrócić o pomoc. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Mrozach zaprosiły uczniów do udziału w konkursie polegającym na zredagowaniu opowiadania o tematyce dotyczącej zapobiegania negatywnym zachowaniom. Miało ono zawierać wskazówki, jak powinno reagować w powyższych sytuacjach, gdzie i do kogo można zwrócić się, by uzyskać wsparcie. W konkursie wzięły udział trzy uczennice, które podzieliły się swoją wiedzą na ten temat.
A oto wyniki:
Oliwia Kiczuk kl. VI c- I miejsce,
Oliwia Włodarczyk kl. VII d- III miejsce,
Martyna Mirosz kl. VII d- dyplom za udział.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie: Agnieszka Kupiec, Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Bajkoterapia dla najmłodszych

Od 6 grudnia do 17 grudnia Biblioteka Szkolna dla klas młodszych przeprowadziła zajęcia z bajkoterapii na postawie książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które wzbogaciły w tym roku nasz księgozbiór. Dzieci zapoznały się między innymi z opowiadaniami z książek: „Bajki o misiach z czterech stron świata” Anieli Cholewińskiej-Szkolik, „Jesteś kimś wyjątkowym” Martyny Brody, „O Yeti, w którego nikt nie wierzył” Joanny Olejarczyk, „Kto z was chciałby przytulić pechowego nosorożca” Leszka Kołakowskiego, „Pamiętnik małego noska” Janiny Porazińskiej, „Taka miła, starsza Pani” Ewy Ostrowskiej, „Nadchodzą Święta” Agnieszki Skórzewskiej.
Każda z tych książek postanowiła nauczyć dzieci z naszej szkoły różnych wartościowych i ważnych w naszym życiu rzeczy. Większość zajęć odbyło się, jak widać na zdjęciach, w świątecznej scenerii i przebraniu. W organizacji zajęć bajkoterapii pomogły uczennice klasy 7c: Natalia Adamiec, Anna Wojtyszko, Patrycja Siemieniuk, Zuzanna Magierek, Iga Siemieniuk. W zajęciach uczestniczyły klasy 1a, 1b, 1c, 1e, 3e oraz grupy przedszkolne Mróweczki, Żuczki, Pszczółki, Niezapominajki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nadszedł wreszcie wyczekiwany moment, kiedy szkoła otrzymała książki zakupione z funduszy pozyskanych w programie Priorytet 2. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponad 700 tytułów rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową, uczniów, rodziców i nauczycieli znalazło się w naszej bibliotece, sprawiając ogromną radość przede wszystkim uczniom. Aby poczuć zapach nowiutkich książek i pomóc bibliotekarzom, czytelnicy chętnie zakasali rękawy, rozpakowywali, pieczętowali, czytali fragmenty, a nawet rezerwowali już niektóre pozycje dla siebie. Teraz bibliotekarzy czeka dużo pracy, aby wszystkie te książki wprowadzić do inwentarza i jak najszybciej móc je wypożyczać.
Wszystkich zachęcamy do śledzenia na bieżąco zakładki – katalog on-line – katalogu elektronicznego biblioteki, bo tam stopniowo będą się pojawiać wszystkie otrzymane książki.
Zapraszamy do czytania!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)„Św. Mikołaj jest eko!”

W celu zbudowania większej świadomości na temat świątecznych eko-zachowań w ramach projektu „Św. Mikołaj jest eko!” przyjechała no nas Świąteczna Śmieciareczka firmy LEKARO, przyozdobiona kolorowymi lampkami. Na bokach pojazdu przedstawiona została grafika edukacyjna z QR codem przekierowującym do strony akcji, która na bieżąco jest aktualizowana o wskazówki, które pomogą nam wspólnie ograniczyć ilość świątecznych odpadów.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (3 votes cast)„Pierniczenie” w 1a

Świątecznych tradycji jest bardzo wiele. Jedną z nich jest przygotowanie aromatycznych ciasteczek i dlatego zorganizowaliśmy w klasie piernikowe warsztaty. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane do pracy. Powstały prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej. Co jeden pierniczek to był piękniejszy. Jak tu je potem zjeść? Dziękujemy naszej Oldze i jej Mamie, Pani Edycie Jarosz, dzięki którym w naszej klasie zapachniało cynamonem, kolendrą i goździkami.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Strona 1 z 512345